Lomaparatiisi Sprint 23.2.2019 Osallistujat

Luokka 1 Crosscart
1 Joni Leskinen, Oulainen, Speedcar Xtreme

Luokka 2 Naiset 2wd ja 4wd cc vapaa
2 Jonna Olkoniemi, Ii, Skoda Fabia RS
3 Kastehelmi Huotari, Oulu, Volvo 242 GLT

Luokka 3 Nuoret 15-18v
4 Artturi Koivukangas, Ii, Nissan Almera GTI, RikiMax Racing Team
5 Matias Huitula, Nivala, BMW 325, Huitula Mikko
6 Kristian Kylmänen, Liminka, Pösö 206, Heikki Kylmänen
7 Patrik Goman, Oulu, Citroen C2 R5, Goman Racing
8 Tomi Similä, Tyrnävä, BMW E30
9 Veeti Pulkkinen, Jääli, Ford Fiesta, EA Racing

Luokka 5 Classic -90 2wd alle 1350cc
10 Pekka Keränen, Muhos, Opel Kadett 1.3S
46 Harry Lidström, Oulu, Opel Kadett 1.3S

Luokka 8 Classic -96 4wd cc vapaa
11 Petri Tiikkala, Oulu, Mitsubishi Galant VR4, Lainalift
12 Jukka Lehtosaari, Kempele, Subaru Legacy

Luokka 9 HR/Proto 2wd alle 1400cc
13 Mika Ilomäki, Oulainen, Citroen Saxo 1.4 VTS, Tassumäki Motorsport
14 Ismo Romppainen, Kajaani, Opel Corsa A, Enola Rally Group
15 Jyrki Pentinpuro, Lumijoki, Toyota Starlet

Luokka 10 HR/Proto 2wd alle 1650cc
16 Pate Männikkö/Ilkka Majava, LakUA/Jääli, Toyota Starlet
17 Kimmo Herronen, Kokkola, Toyota Starlet
18 Tuomo Salo, Martinniemi, Skoda S100
19 Esa Ronkainen, Muhos, Fiat Uno
62 Mikko Kurkela, Haukipudas, Citroen C2 R2, Power Team

Luokka 11 HR/Proto 2wd alle 2100cc
20 Jussi Kananoja, Seinäjoki, Ford Escort RS 2000
21 Taavetti Alatalo, Oulu, Ford Focus
22 Matti Ahola, Ylivieska, Ford Escort MK2
23 Jari Saarnio/Tapio Karjalainen, Oulu/Oulu, Nissan Sunny GTI
24 Marko Kesti/Henri Toivanen, Kiuruvesi/Lapinlahti, Ford Escort RS 2000, Hakkuupalvelu Lappalainen Oy
25 Sami Koskimäki, Räyrinki, Honda Integra Type R
26 Vesa Pulkkinen, Jääli, Honda Type R
27 Seppo Selmgren, Keminmaa, Renault Clio Sport 16v

Luokka 14 Jokkisautot EVK cc vapaa
28 Harri Mielityinen, Kiuruvesi, Ford Escort Mk1
29 Mari Junnonaho, Oulainen, Opel Astra
30 Petri Saarela, Matkaniva, Volvo 360

Luokka 15 Seniorit 2wd cc vapaa
31 Simo Riekki, Oulu, BMW 325, Rottelo Racing
32 Heikki Hosionaho, Nivala, BMW 325i, Revolt Racing Team
53 Kari Herronen, Kälviä, Toyota Starlet

Luokka 12 HR/Proto 2wd yli 2100cc
33 Jeremia Hosionaho, Nivala, BMW 325, Revolt Racing Team
34 Tuomo Palola/Hannu Hautakoski, Nivala/Nivala, BMW 325, Revolt Racing Team
35 Jirka Lund, Ylivieska, BMW 325i Coupe, Luntti Motorsport
36 Christian Kiviniemi, Nivala, BMW E36
37 Pauli Junttila, Nivala, BMW 325, Revolt Racing Ry
38 Eemil Hosionaho, Nivala, BMW 325i, Team Hemppa Oy
39 Mika Riekki, Kempele, BMW 325
40 Pasi Kämäräinen, Kiuruvesi, BMW 2.8
41 Lauri Kilpeläinen, Oulainen, BMW E30, Raiten Korjaamo
42 Risto Kuonanoja, Kiuruvesi, Ford Escort
43 Esa Similä, Tyrnävä, BMW E30, Rottelo Racing
44 Rami Överman, Kannus, BMW 325
45 Sami Löllö, Kuivaniemi, BMW 325

Luokka 4 V1600
47 Heikki Kylmänen, Liminka, Pösö 206
48 Tapio Karppinen/Pekka Karjalainen, Raahe/Raahe, Citroen C2 V1600
49 Jouko Leskelä, Kiiminki, Ford Fiesta, EA Racing
50 Lasse Sirviö, Haukipudas, Ford Fiesta, Epäkesko Racing Team

Luokka 13 4wd 96 -> / LiteR cc vapaa
51 Jukka Olkoniemi, Ii, Skoda Fabia RS
52 Kari Kortesalmi, Oulu, Citroen R5

Luokka 7 Classic -90 2wd yli 1650cc
54 Samuli Mustonen, Oulu, Volvo 242 GLT, Huliswood Oy
55 Jari Pyykkönen/Riku Pyykkönen, Kajaani/Kajaani, Volvo 144

Luokka 16 Aloittelijat 2wd cc vapaa max. 5 kilpailua ajaneet
56 Matti Löytynoja, Nivala, BMW 320
57 Henri Konttila, Nivala, BMW 325
58 Hannu Hautakoski/Tuomo Palola, Nivala/Nivala, BMW 325, Revolt Racing Team
59 Joni Koivukangas, Haukipudas, Nissan Almera GTI, RikiMax Racing Team
60 Antton Hosionaho, Nivala, BMW 325, Revolt Racing Team
61 Tapani Riekki, Oulu, BMW 325, Rottelo Racing